Jak wygoić tatuaż?

Gojenie tatuażu na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, ale wystarczy przestrzegać kilku podstawowych rzeczy i wszystko powinno pójść gładko.

Lista Zakupów:
1. Mydło (coś prostego np. biały jeleń)
2. Ręcznik papierowy
3. Folia spożywcza
4. Krem do gojenia tatuażu

1. Po wykonaniu tatuażu została nałożona folia Second Skin, którą trzymamy 36-48h (chyba, że na całej powierzchni folii zauważysz reakcję alergiczną lub ciągłość folii zostanie naruszona – zacznie przeciekać / zsunie się z tatuażu – wtedy ściągamy od razu). Pod folią zbierze się osocze z tuszem.

Polecam zdejmować Second Skin minimum 3-4h (lub więcej) przed snem tak by tatuaż mógł “odpocząć na powietrzu”. 

2. Po 48h idziemy do łazienki i myjemy dokładnie ręce. Pod ciepłą wodą delikatnie, powoli ściągamy folię (nie szarpiemy by nie uszkodzić tatuażu) – po zdjęciu folii skóra może być nieco zaczerwieniona (podobnie jak przy ściąganiu jakiekolwiek innej naklejki / plastra ze skóry)

3. Rozmydlamy mydło z ciepłą wodą i delikatnie zaczynamy masować miejsce tatuażu (nie panikujemy gdy widzimy małe czarne glutki) – masujemy i myjemy do momentu aż tatuaż będzie czysty. Spłukujemy wodą.

4. Osuszamy ręcznikiem papierowym – nie trzemy tylko przykładamy delikatnie. 

5. Czekamy 3-5 min i nakładamy lub krem do gojenia. Uwaga! Nakładamy TURBO cienką warstwę, która wchłonie się po kilku minutach. Lepiej by tatuaż był bardziej suchy niż zasmarowany na amen.  

6. Jeśli po wysuszeniu tatuażu się nie sączy, możesz odpuścić owijanie folią spożywczą. (Staraj się tylko uważać na tatuaż). 

7. Gdy tatuaż jest narażony na kontakt z ubraniem / zwierzętami to trzeba zawinąć go w folię spożywczą, którą wymieniamy co 4h. Pamiętamy by nie był owinięty 24/7. Tatuaż potrzebuje oddychać więc jeśli jest tylko możliwość to trzymamy bez owijania folią. 

8. Przemywanie powtarzamy 4 razy dziennie (rano, południe, popołudnie i wieczór) przez tydzień, a w drugim tygodniu 3 razy dziennie.

9. Przez pierwszy miesiąc polecam mocno uważać na słońce by nie przypalić tatuażu (bo chyba chcemy cieszyć się intensywnym czarnym kolorem?) dlatego warto zaopatrzyć się w krem z filtrem SPF 50 (stosować po 3 tygodniach od zrobienia tatuażu) dodatkowo raz na jakiś czas warto posmarować tatuaż kremem – skóra będzie wdzięczna. 

Unikamy (minimum 1 tyg):
1. Zadrapań i bliskiego kontaktu z futrem zwierząt
2. Sportu 
3. Alkoholu (jeden drink nie zabije, ale grube imprezy odpadają)
4. Basen / Jezioro / Morze 

UWAGA! Po tygodniu tatuaż może mocno swędzieć i zacznie się łuszczyć, ale pod żadnym pozorem nie drapiemy. Czekamy, aż naskórek sam zejdzie podczas mycia. 

Gojenie może wydawać się skomplikowane, ale wystarczy po prostu przestrzegać higieny i nieco uważać na tatuowane miejsce. 

Podsumowując: 

– po 36/48 h zdjąć folię Second Skin

– 3-4 razy dziennie mycie i lekkie smarowanie przez 2 tygodnie

– uważanie na czynniki zewnętrzne 

– nie drapać 

– chronić przed słońcem

Masz pytania? Pisz śmiało!